Dá sa eliminovať homosexuálna orientácia?

Autor: Viktor Petrašovský | 30.5.2007 o 17:46 | Karma článku: 11,80 | Prečítané:  4463x

Nešťastím mnohých homosexuálne založených ľudí je to, že sa k nim nedostane informácia, že homosexualita sa dá eliminovať.

 Zdroj: Wikimedia Commons

Možno aj ty máš skúsenosť, že ľudská sexualita sa počas života dokáže meniť, formovať a nie je daná na 100 percent ako nemenný stav. A dokonca sa možno už dlhší čas vnútorne boríš s myšlienkou, či sa máš so svojimi homosexuálnymi túžbami natrvalo zmieriť, a ak áno, či ti to prinesie trvalé uspokojenie.

Základným predpokladom pre obmedzenie homosexuálnych túžob, alebo dokonca ich úspešné zbavenie sa, je vlastná vôľa – teda chcenie sa takýchto túžob zbaviť. Bez tejto vlastnej pevnej vôle nedosiahne človek žiadny pokrok.

Okrem vlastnej pevnej vôle, za účelom obmedzenia vlastných homosexuálnych túžob, potrebuje človek ešte jednu veľmi dôležitú vec: nájsť niekoho, komu by sa so svojou túžbou po zmene mohol zdôveriť. Komu by mohol dôverovať, u koho by našiel porozumenie, kto by ho bral jednoducho takého aký je. Teda takýmto spôsobom zažiť svoj „Coming-Out“.

A takýchto ľudí, samozrejme, nie je veľa. Najčastejšie sa takouto osobou môže stať rodinný príbuzný, s ktorým si rozumieme a panuje medzi nami dôverná atmosféra alebo veľmi dobrý dlhoročný priateľ, ktorému dôverujeme. Títo ľudia nám rozhovormi môžu pomôcť k tomu, aby sme našli odvahu na pevné rozhodnutie zmeniť sa a dokonca nájsť odvahu požiadať ich alebo niekoho iného fundovaného o vedenie pri tejto našej snahe o zmenu.

Ak nie je naporúdzi nikto, komu by sme sa dokázali zdôveriť, môžeme nazrieť na veľmi užitočnú stránku www.peoplecanchange.com, kde je možné nájsť odpovede na mnohé ťažké otázky. Na druhej strane je treba vedieť akceptovať aj fakt, že proces zbavenia sa
homosexuality sa neudeje „zo dňa na deň“, ale väčšinou trvá dlhší čas.

Výsledkom snaženia však bude trvalý vnútorný pokoj a pocit radosti z nájdenia správnej cesty.

(Koho môj článok oslovil, môže sa mi pokojne ozvať.)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kočner vypovedal na polícii, Pavla Ruska zadržali

Mariana Kočnera zadržala NAKA v stredu.


Už ste čítali?