Komu leží v žalúdku Severný obchvat Prešova ? Kašle sa tu na severo-východ Slovenska.

Autor: Viktor Petrašovský | 23.2.2017 o 22:27 | (upravené 24.2.2017 o 21:38) Karma článku: 2,68 | Prečítané:  383x

Stará pesnička. Severný obchvat Prešova netreba, radšej treba použiť financie inde... Pritom Bratislava, Trnava majú hotovú sieť niekoľkých diaľníc...kdežto my na v 10-ich okresoch severovýchodu Slovenska sa môžme terigať....  

Po niekoľkých dňoch jeden z ďalších zavádzajucich článkov... Nestavajme zbytočné diaľnice všade, žiadajú analytici (Etrend) ... O čosi skôr napr.: V Prešove sa minie pol miliardy eur a väčšina kamiónov ostane v meste (DennikN)...

Ono to pôsobí tak, že niekomu veľmi leží v žalúdku, že sa konečne (!) niečo "dialničné" ide stavať aj na východ od Košíc. Pomlčiac  o hotovej diaľnici BA-Košice v roku 2010 (sic!) niektorým ľuďom, či už dobrovoľne alebo z nevedomosti, nedošlo, že slovenský život existuje aj ďalej ako Košice (a Prešov). Páni z Trnavy, či Bratislavy, pozrite na mapu: z Košíc po Sobrance je vzdušnou čiarou to, čo vzdialenosť Nitra-Hainburg (AT).

Na vrub smiešno-tradičnej rivality Košice-Prešov to snáď nebude potrebné dávať..človeka však zaráža, že v okolí Bratislave máte tri dialnice (D1,D2, D4...jedna z nich dokonca v 6-pruhovom profile), v okolí Košíc D1, R4 (R2 sa čoskoro začne)..Prešovský kraj až donedávna nemal nič, pričom doteraz sa to zmenilo iba o časti Prešovského kraja na západ od mesta Prešov.. (A to sa bavíme o najľudnatejšom kraji na Slovensku.)

Po tom, čo sme hádam prelomili „tabu“, že aj na východ od Košíc/Prešova sa môže stavať rýchlocesta....tu niekoľko ľudí urputne bojuje, aby keď sa to už ide stavať, stavalo len v polovičnom profile.

Pritom... pri tzv. severnom obchvate Prešova sa dookola omieľa stále tá istá pesnička:
ako ten severný obchvat neodťaží tretie najväčšie mesto na Slovensku Prešov. Pritom tu o to vôbec nejde !
Severný obchvat ma slúžiť, aby obyvatelia celého severovýchodného Slovenska - okresy Bardejov, západná časť okresu Prešov, okres Vranov nad Topľou, okres Humenné, okres Svidník, okres Stropkov, okres Snina, okres Medzilaborce, časť okresov Michalovce a Sobrance...aby títo ľudia pri svojich cestách za prácou, štúdiom, dovolenkou do Tatier, Bratislavy, či do Žiliny, Prahy ....nestáli zbytočne na množstve semaforov bez zelenej vlny v Prešove, aby nestáli v zápche na vjazde do Prešova od Kapušian... aby im cesta do Bratislavy netrvala 6 hodín (už sme po 30 rokoch niektorí z osmičky na šestke). A to sa tu nezmeňujeme o tranzitujúcich kamiónoch z Poľska a Ukrajiny..


Ja viem, máte severný východniarsky kraj na háku.. Ale toto sa vám snáď nepodarí.
Šetrite si na (ďalších) diaľniciach v okolí Trnavy a Bratislavy, pokrytci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Babiš rovná sa ANO, ANO rovná sa Babiš

Kdesi na konci tunela sa predsa len čosi črtá.

SVET

Ukrajina priznala vojnu s Ruskom. Slova vojna sa však bojí

Na východe Ukrajiny už aj formálne prebieha otvorený konflikt.


Už ste čítali?