Komu leží v žalúdku Severný obchvat Prešova ? Kašle sa tu na severo-východ Slovenska.

Autor: Viktor Petrašovský | 23.2.2017 o 22:27 | (upravené 24.2.2017 o 21:38) Karma článku: 2,68 | Prečítané:  400x

Stará pesnička. Severný obchvat Prešova netreba, radšej treba použiť financie inde... Pritom Bratislava, Trnava majú hotovú sieť niekoľkých diaľníc...kdežto my na v 10-ich okresoch severovýchodu Slovenska sa môžme terigať....  

Po niekoľkých dňoch jeden z ďalších zavádzajucich článkov... Nestavajme zbytočné diaľnice všade, žiadajú analytici (Etrend) ... O čosi skôr napr.: V Prešove sa minie pol miliardy eur a väčšina kamiónov ostane v meste (DennikN)...

Ono to pôsobí tak, že niekomu veľmi leží v žalúdku, že sa konečne (!) niečo "dialničné" ide stavať aj na východ od Košíc. Pomlčiac  o hotovej diaľnici BA-Košice v roku 2010 (sic!) niektorým ľuďom, či už dobrovoľne alebo z nevedomosti, nedošlo, že slovenský život existuje aj ďalej ako Košice (a Prešov). Páni z Trnavy, či Bratislavy, pozrite na mapu: z Košíc po Sobrance je vzdušnou čiarou to, čo vzdialenosť Nitra-Hainburg (AT).

Na vrub smiešno-tradičnej rivality Košice-Prešov to snáď nebude potrebné dávať..človeka však zaráža, že v okolí Bratislave máte tri dialnice (D1,D2, D4...jedna z nich dokonca v 6-pruhovom profile), v okolí Košíc D1, R4 (R2 sa čoskoro začne)..Prešovský kraj až donedávna nemal nič, pričom doteraz sa to zmenilo iba o časti Prešovského kraja na západ od mesta Prešov.. (A to sa bavíme o najľudnatejšom kraji na Slovensku.)

Po tom, čo sme hádam prelomili „tabu“, že aj na východ od Košíc/Prešova sa môže stavať rýchlocesta....tu niekoľko ľudí urputne bojuje, aby keď sa to už ide stavať, stavalo len v polovičnom profile.

Pritom... pri tzv. severnom obchvate Prešova sa dookola omieľa stále tá istá pesnička:
ako ten severný obchvat neodťaží tretie najväčšie mesto na Slovensku Prešov. Pritom tu o to vôbec nejde !
Severný obchvat ma slúžiť, aby obyvatelia celého severovýchodného Slovenska - okresy Bardejov, západná časť okresu Prešov, okres Vranov nad Topľou, okres Humenné, okres Svidník, okres Stropkov, okres Snina, okres Medzilaborce, časť okresov Michalovce a Sobrance...aby títo ľudia pri svojich cestách za prácou, štúdiom, dovolenkou do Tatier, Bratislavy, či do Žiliny, Prahy ....nestáli zbytočne na množstve semaforov bez zelenej vlny v Prešove, aby nestáli v zápche na vjazde do Prešova od Kapušian... aby im cesta do Bratislavy netrvala 6 hodín (už sme po 30 rokoch niektorí z osmičky na šestke). A to sa tu nezmeňujeme o tranzitujúcich kamiónoch z Poľska a Ukrajiny..


Ja viem, máte severný východniarsky kraj na háku.. Ale toto sa vám snáď nepodarí.
Šetrite si na (ďalších) diaľniciach v okolí Trnavy a Bratislavy, pokrytci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy začnú zverejňovať základný plat už v inzeráte

Povinnosť zverejňovať základnú zložku mzdy sa netýka verejnej správy. Platy sa tu odvíjajú od tabuliek.

KOMENTÁRE

Rozdeľuje nás chudoba, nie nevedomosť

Dlhodobý nedostatok peňazí je nesmierne poučná skúsenosť

SVET

Ako Skripaľovci prežili? Šťastie, tekutiny, rýchla pomoc

Miesta v Salisbury, kde objavili novičok, budú niekoľko mesiacov čistiť.


Už ste čítali?