Kauza biskup Williamson a mediálna pasca na Benedikta XVI.

Autor: Viktor Petrašovský | 5.2.2009 o 16:35 | Karma článku: 5,18 | Prečítané:  1740x

Samozrejme, len málo médií informuje, že kauza zrušenia exkomunikácie biskupa Williamsona má aj iné vysvetlenie. Výnimkou je napr. nemecký denník Morgenpost, ktorý informuje o reportáži štokholmského denníka „Svenska Dagbladet“, podľa ktorej šlo o vopred pripravený útok na pápeža zo strany lesbickej aktivistky Fiametty Venner, ktorá poskytla švédskemu televíznemu kanálu Sveriges Television (SVT) tip na interview s kontroverzným Williamsonom (ktoré bolo robené dávno predtým v Kanade) tesne pred zrušením exkomunikácie Williamsona a ďalších "lefebvristov" zo strany pápeža Benedikta XVI. Pričom skutočnosť je taká, že pápež o týchto Williamsových výrokoch pred vyhlásením zrušenia exkomunikácie nevedel.

 autor

Priebeh kauzy otvorene ukazuje aké protikatolícke resentimenty sa ukrývajú pod povrchom spoločnosti a aká veľká je motivácia antikatolíckych skupín očierniť pápeža a tým celú Katolícku cirkev. Keďže drvivá väčšina médií (nevedomky alebo naschvál, neviem) naskočila na túto hru, nemá nezainteresovaný čitateľ, či divák súčasných médií na základe servírovaných informácií inú možnosť ako vytvoriť si dojem, že pápež Benedikt XVI. popiera holokaust.  Pre názornú ilustráciu uvádzam článok, ktorý ani jedným riadkom nedáva k dispozícii vysvetlenie zo strany samotného pápeža, či vedenia Katolíckej cirkvi, pričom krátky pohľad do diskusie pod článkom ukazuje, že obyčajnému človeku po  prečítaní článku vyjde jedno: Pápež popiera holokaust.  To, že práve opak je pravdou, je našťastie informačne zbehlým ľuďom jasné -  pápež Benedikt XVI. sa v minulosti mnohokrát s úctou a sympatiami vyjadril o Židoch, pričom pomenovanie "starší bratia kresťanov" pochádza práve od neho. To, že pápež a celá Katolícka cirkev tak ako i celý Západný svet považuje holokaust za najväčšie zverstvo v histórii ľudstva, snáď nie je potrebné dodávať.

V uvedenom článku slovenského denníka sú uvádzané postavy ako Heiner Geissler, či údajný katolícky teológ Hermann Häring alebo iniciatíva "Wir sind Kirche". Ide o chronických často arogantných kritikov Vatikánu, ktorí spravidla vždy vystupujú v nemeckých médiách výlučne v čase, keď ide o niečo negatívne ohľadne Vatikánu a ktorých náplňou práce sa zdá byť výlučne kritika pápeža a Katolíckej cirkvi. A na dôvažok, časopis Spiegel, v článku uvedený pomenovaním "renomovaný", je známy svojím návratom k ľavicovo-liberálnym koreňom. Svedčia o tom aj nedávne "vyhadzovy" konzervatívnych redaktorov , ktoré sa udiali v tomto nemeckom mienkotvornom periodiku.

Samozrejme, len málo médií informuje (a ak áno, tak len povrchne a nepresne), že kauza biskupa Williamsona má aj iné vysvetlenie. Nezapadlo by to zrejme do potreby očierňovania pápeža a Katolíckej cirkvi. Celý rozruch bol zrejme naschvál načasovaný tak, aby sa dokázalo uškodiť pápežovi a Katolíckej cirkvi čím viac.  Svedčí o tom i v úvode spomenutá reportáž štokholmského denníka „Svenska Dagbladet“, podľa ktorej šlo o vopred pripravený útok na pápeža zo strany lesbickej aktivistky Fiametty Venner, ktorá poskytla švédskemu televíznemu kanálu Sveriges Television (SVT) tip na interview s kontroverzným Williamsonom (ktoré bolo robené ešte koncom 80-tych rokov v Kanade) tesne pred zrušením exkomunikácie Williamsona a ďalších lefebvristov zo strany pápeža Benedikta XVI. Redaktor televízneho kanála SVT následne inicioval ďalšie interview s kontroverzným Williamsonom v južnom Nemecku, v ktorom Williamson verejne uviedol svoje nehanebné názory. Toto interview bolo odvysielané dňa 21. januára 2009 na SVT, presne v deň zrušenia exkomunikácie zo strany Vatikánu.  Časová náhoda ?

Pápež potvrdil, že o nehanebných Williamsových názoroch pred vyhlásením zrušenia exkomunikácie nevedel.

Na dôvažok: Zaujímavá je aj informácia, že samotní lefebvristi medzitým listom podpísaným samotným predstaveným Bernardom Fellayom požiadali pápeža a všetkých ľudí dobrej vôle o odpustenie za to, že umožnili rozpútať celý tento rozruch a potvrdili, že dané názory biskupa Williamsona nezdieľajú.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kočner vypovedal na polícii, Pavla Ruska zadržali

Mariana Kočnera zadržala NAKA v stredu.


Už ste čítali?