Expremiérka Radičová: Referendum vyplavilo hnus

Autor: Viktor Petrašovský | 8.2.2015 o 17:56 | (upravené 8.2.2015 o 18:13) Karma článku: 5,01 | Prečítané:  375x

Expremiérka sa nemýli. Toľko ohavností, vulgarizmu, neúcty a verbálnej špiny, aká sa zvalila na konkrétnych ľudí (napr. p. Chromíka) a na Cirkev (ktorá referendum ani neorganizovala) v diskusiách, ale aj z úst odporcov referenda vrátane politikov (Bláha, Sulík...), to nečakal asi nikto. Referendum bolo užitočné, okrem iného, aj na to, že ukázalo kto kde stojí. Korunu odporcov referenda zasadil najvulgárnejší súčasný slovenský politik - R. Sulík.  

 

Rok 1948 priniesol do našej krajiny nástup diktatúry, ktorá sa tu držala 50 rokov. Doteraz priemerne inteligentný človek nedokáže pochopiť, ako je možné, že vo voľbách v r. 1948 si občania slobodne zvolili politikov presadzujúcich neslobodu a diktatúru. Detto voľby do nemeckého ríšskeho snemu roku 1932.

Toto referendum (7. 2. 2015), ktorého som nebol pôvodne zástancom, ale stal som sa ním až keď som videl, aké špinavé reakcie a prácu hlavných médií vyvolalo, som sa napokon rozhodol podporiť.

Hoci bolo (výsledkovo) neúspešné, neľutujem moju účasť - aspoň sa pred svojimi deťmi, vnúčatami nebudem hanbiť, keď mi v budúcnosti položia otázku, ako je možné, že sme si v 21. storočí slobodne zvolili politiku presadzujúcu neslobodu a diktatúru.

 

P.S. Uvedomujem si, že ak by referendum organizovala druhá strana - t.j. organizácie typu Inakosť, účasť by dosiahla 5-10 %.

Rovnako beriem ohľad na to, že voľby do europarlamentu v r. 2014 dosiahli u nás 13,05 %.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?