Expremiérka Radičová: Referendum vyplavilo hnus

Autor: Viktor Petrašovský | 8.2.2015 o 17:56 | (upravené 8.2.2015 o 18:13) Karma článku: 5,01 | Prečítané:  379x

Expremiérka sa nemýli. Toľko ohavností, vulgarizmu, neúcty a verbálnej špiny, aká sa zvalila na konkrétnych ľudí (napr. p. Chromíka) a na Cirkev (ktorá referendum ani neorganizovala) v diskusiách, ale aj z úst odporcov referenda vrátane politikov (Bláha, Sulík...), to nečakal asi nikto. Referendum bolo užitočné, okrem iného, aj na to, že ukázalo kto kde stojí. Korunu odporcov referenda zasadil najvulgárnejší súčasný slovenský politik - R. Sulík.  

 

Rok 1948 priniesol do našej krajiny nástup diktatúry, ktorá sa tu držala 50 rokov. Doteraz priemerne inteligentný človek nedokáže pochopiť, ako je možné, že vo voľbách v r. 1948 si občania slobodne zvolili politikov presadzujúcich neslobodu a diktatúru. Detto voľby do nemeckého ríšskeho snemu roku 1932.

Toto referendum (7. 2. 2015), ktorého som nebol pôvodne zástancom, ale stal som sa ním až keď som videl, aké špinavé reakcie a prácu hlavných médií vyvolalo, som sa napokon rozhodol podporiť.

Hoci bolo (výsledkovo) neúspešné, neľutujem moju účasť - aspoň sa pred svojimi deťmi, vnúčatami nebudem hanbiť, keď mi v budúcnosti položia otázku, ako je možné, že sme si v 21. storočí slobodne zvolili politiku presadzujúcu neslobodu a diktatúru.

 

P.S. Uvedomujem si, že ak by referendum organizovala druhá strana - t.j. organizácie typu Inakosť, účasť by dosiahla 5-10 %.

Rovnako beriem ohľad na to, že voľby do europarlamentu v r. 2014 dosiahli u nás 13,05 %.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?